Kadernictvi-dubecek.cz

 

Málokdo ví, že součástí péče o krásné vlasy by měla být i péče o pokožku hlavy. 

Častou příčinou různých "pupínků" na hlavě, svědění, ale i nárazového padání vlasů, nadměrného maštění a pomalého růstu vlasů je nedostatečně umytá, hydratovaná, uvolněná a prokrvená (okysličená) pokožka.

Pokud máte dlouhodobě problémy s pokožkou, měli bychom se v prvopočátku zaměřit hlavně na  "tři základní pravidla v péči o vlasovou pokožku. Jistě víte, že zdravé a krásné vlasy se rodí ze zdravé a hydratované, čisté a flexibilní pokožky. Aby taková byla, musíme se soustředit na správnou péči. Když se problém s pokožkou nevyřeší ani po praktikování správné péče, hledejte další možnosti příčiny problému.

Tři základní kroky v péči o pokožku a nejen tu problematickou 

1 ) Použití vhodné vlasové kosmetiky

Ale co použít? Produkty na vlasy a vlasovou pokožku nejlépe doporučí váš kadeřnik. Zjistí stav vlasového vlákna a vlasové pokožky a na základě toho určí zda je potřebná hydratace či protejn.

2) Masírování a uvolňování pokožky

PRVNÍ MYTÍ

 - pořádně namočíme pokožku i vlasy teplou vodou, do dlaní si dáme šampon a pozvolna a příliš netlačíme na prsty spíše připravíme vlasovou pokožku. Poprvé smyjeme špínu a nečistoty z povrchu vlasů. Vlas se nám šamponem krásně otevře. Vlasy spláchneme vodou. 

DRUHÉ MYTÍ

- opět naneseme šampon a intenzivněji a větším tlakem na bříška prstů (pozor na nehty) masírujeme vlasovou pokožku tak aby se jakoby "odlepovala" od lebeční kosti.  Masáž má být příjemná, tlaková a celoplošná. Vlasy důkladně spláchneme a vymačkáme do ručníku přebytečnou vodu. Nikdy vlasy do ručníku netřeme, ale pouze mačkáme.

MASKA, KONDICIONÉR NEBO JABLEČNÝ OCET?

Ale co a kdy použít...

Pokud máte normální, nenarušené, necuchavé a chemicky nebarvené vlasy zkusíme použít po umytí pouze oplach z jablečného octa. Chvilku necháme působit a pročešeme a vypláchneme teplou vodou.

Kondicionér i ocet použijeme hlavně v případě suších, narušených, chemicky barvených či jen kudrnatých vlasů. Kondicionér necháme pár minut působit. Během doby působení vlasy pročesáváme. Dobře vypláchneme. A na závěr provedeme i oplach z jablečného octa. Poté také vypláchneme. 

Když máme vlasy chemicky barvené nebo odbarvené či jinak víc narušené, suché, cuchavé, kudrnaté dáváme pokaždé do délek vlasů kondicionér který necháme pár minut působit a pročešeme a spláchneme a můžeme opět použít oplach z jablečného octa.

V případě hodně suchých, porézních, odbarvených, chemicky barvených narušených vlasů dáme do délek před kondicionérem i vyživující  MASKU a uděláme vlasový zábal. 

Vlasový zábal - provedeme pečující maskou NATULIQUE - po umytí - naneseme masku do délek, pročešeme a zabalíme do igelitu a ručníku 15 - 60 minut. Dobře vypláchneme a použijeme kondicionér a na závěr můžeme provést i oplach z jablečného octa. 

POZOR!

MASKU DÁME VŽDY PŘED KONDICIONÉREM!

 A je to z důvodu,že kondicionér nám vlasy zavře a maska pak už nemá šanci dát vlasu potřebnou výživu.

V případě problematické pokožky oplach z jablečného octa provádíme vždy. Vyrovnáme tím pH vlasové pokožky. 

Oplach ředíme 0.5 l vody a tak 4 lžíce jablečného octa.

3) Správné foukání

Vlasovou pokožku - foukáme bezprostředně a nejlépe ihned po umytí vlasů. Vlasová pokožka nemá ráda vlhké prostředí. Zamezí se tak tvorbě lupů, svědění, plísním a jiným mikroorganismům kterým by se jinak ve vlhku velmi dařilo.

Vlasy -  foukáme přes kartáč vyhladí se tak vrchní vrstva vlasů (kutikula) a zamezí se třepení. Vlasy jsou lesklejší a upravené.

Neplatí to u kudrnatých vlasů ty foukáme přes difusér a za sucha nečešeme vůbec.