Kadernictvi-dubecek.cz

 

Málokdo ví, že součástí péče o krásné vlasy by měla být i péče o pokožku hlavy. 

Častou příčinou různých "pupínků" na hlavě, svědění, ale i nárazového padání vlasů, nadměrného maštění a pomalého růstu vlasů je nedostatečně umytá, hydratovaná, uvolněná a prokrvená (okysličená) pokožka.

Pokud máte dlouhodobě problémy s pokožkou, měli bychom se v prvopočátku zaměřit hlavně na  "tři základní pravidla v péči o vlasovou pokožku". Zdravé a krásné vlasy se rodí ze zdravé a hydratované, čisté a flexibilní pokožky. Aby taková byla, musíme se soustředit na správnou péči. Když se problém s pokožkou nevyřeší ani po praktikování správné péče, hledejte další možnosti příčiny problému.

Tři základní kroky v péči o pokožku a nejen tu problematickou 

1 ) Použití vhodné vlasové kosmetiky

Ale co použít? Produkty na vlasy a vlasovou pokožku nejlépe doporučí váš kadeřnik. Zjistí stav vlasového vlákna a vlasové pokožky a na základě toho určí zda je potřebná hydratace či protejn.

2) Masírování a uvolňování pokožky

PRVNÍ MYTÍ

 - pořádně namočíme pokožku i vlasy teplou vodou, do dlaní si dáme šampon a pozvolna a příliš netlačíme na prsty spíše připravíme vlasovou pokožku. Poprvé smyjeme špínu a nečistoty z povrchu vlasů. Vlas se nám šamponem krásně otevře. Vlasy spláchneme vodou. 

DRUHÉ MYTÍ

- opět naneseme šampon a intenzivněji a větším tlakem na bříška prstů (pozor na nehty) masírujeme vlasovou pokožku tak aby se jakoby "odlepovala" od lebeční kosti.  Masáž má být příjemná, tlaková a celoplošná. Vlasy důkladně spláchneme a vymačkáme do ručníku přebytečnou vodu. Nikdy vlasy do ručníku netřeme, ale pouze mačkáme.

MASKA, KONDICIONÉR NEBO JABLEČNÝ OCET?

Ale co a kdy použít...

Pokud máte normální, nenarušené, necuchavé a chemicky nebarvené vlasy zkusíme použít po umytí pouze oplach z jablečného octa či bylinné kúry. Chvilku necháme působit a pročešeme a můžeme i nemusíme vypláchnout teplou vodou.

V případě mastnějších vlasů jablečný ocet vyplachujeme vždy. 

Kondicionér  vždy použijeme v případě suších, kudrnatých, narušených, chemicky barvených či odbarvovaných vlasů. Kondicionér nanášíme do vlhkých a nejlépe do ručníku vymačkaných vlasů abychom se zbavili přebytečné vody a to pouze do délek, necháme pár minut působit. Během doby působení vlasy pročesáváme. Dobře vypláchneme. A na závěr můžeme provést i oplach z jablečného octa nebo bylinkové kury.. Poté buď vypláchneme nebo necháme. 

V případě hodně suchých, porézních, odbarvených, chemicky barvených narušených vlasů dáme do délek před kondicionérem i vyživující  MASKU a uděláme vlasový zábal.

 Masku nemusíme dávat pokaždé, když si myjeme vlasy, ale mělo by to být alespoň jednou za týden či deset dní. Záleží také jak často si vlasy myjeme. Dopřejete tak svým vlasů hydrataci a dodáte protejn který potřebují. 

Vlasový zábal - provedeme pečující maskou NATULIQUE - po umytí - naneseme masku do délek, pročešeme a zabalíme do igelitu a ručníku 15 - 60 minut. Dobře vypláchneme a použijeme kondicionér a na závěr můžeme provést i oplach z jablečného octa. 

POZOR!

MASKU DÁME VŽDY PŘED KONDICIONÉREM!

 A je to z důvodu,že kondicionér nám vlasy zavře a maska pak už nemá šanci dát vlasu potřebnou výživu.

V případě problematické pokožky oplach z jablečného octa, bylinné kůry  provádíme vždy. Vyrovnáme tím pH vlasové pokožky. 

Oplach ředíme 0.3l  vody a tak 4 lžíce jablečného octa.

3) Správné foukání

Vlasovou pokožku - foukáme bezprostředně a nejlépe ihned po umytí vlasů. Vlasová pokožka nemá ráda vlhké prostředí. Zamezí se tak tvorbě lupů, svědění, plísním a jiným mikroorganismům kterým by se jinak ve vlhku velmi dařilo.

Vlasy -  foukáme fénem (není vhodný foukací kartáč) přes kulatý kartáč  směrem dolů, vyhladí se tak vrchní vrstva vlasů (kutikula) a zamezí se třepení. Vlasy jsou lesklejší a upravené.

Neplatí to u kudrnatých vlasů ty foukáme přes difusér a za sucha nečešeme vůbec.